System mini audio 2.1 – jaki subwoofer wybrać do mini wieży?

Osoby szukające świetnego brzmienia mają dziś naprawdę duże możliwości i bynajmniej nie muszą się ograniczać do bardzo zaawansowanych systemów audio. Prawda jest taka, że nie każdy potrzebuje rozwiązań działających w standardach 5.1 czy wyższych. Przez wiele lat na rynku dominowały zgoła odmienne konfiguracje oparte na „klasycznym” stereo i nadal mogą one być dobrym wyborem – i to nawet dla całkiem wymagających konsumentów. System mini audio 2.


1 jest opcją ekonomiczną, a jednocześnie przy trafnym doborze konfiguracji pozwoli nam chłonąć sporo muzycznych doznań bez inwestowania w to znacznych środków. Jedną z kwestii, jaka może się okazać w praktyce problematyczna, jest dobranie odpowiedniego subwoofera, a więc głośnika niskotonowego. W gotowych zestawach dostajemy go do użytku, ale jakość nie zawsze jest zadowalająca. Bywa, że to właśnie woofer okazuje się wąskim gardłem zestawu, ale można go zastąpić innym urządzeniem. Rynek jest w tym względzie rozbudowany i dostępne są głośniki niskotonowe o różnych gabarytach oraz mocy.

Te parametry powinny być dostosowane do charakteru sprzętu, jakim w danym momencie dysponujemy. Trzeci głośnik od basów – warto dobierać go z dużą dozą uwagi Mini wieża zazwyczaj nie posiada sporych głośników, więc subwoofer musi być do niej dostosowany. Jeśli będzie zbyt duży i zbyt mocny, w odsłuchiwanym dźwięku pojawi się znacząca dysproporcja, na którą żaden audiofil nie może sobie pozwolić. Także osoby z nieco niżej zawieszonymi oczekiwaniami nie będą zadowolone, jeśli pojawią się niepożądane odczucia. Jeśli sami mamy kłopot z doborem trzeciego głośnika, warto poprosić o radę specjalistę ze sklepu lub przyjrzeć się z uwagą sugestiom publikowanym w internecie.

Nierzadko znajdują się tam cenne porady, z którymi znacznie łatwiej będzie podjąć korzystną dla nas, nabywców, decyzję. Jeśli chodzi o koszty, mniejsze subwoofery z mniejszą mocą muzyczną są z reguły wyraźnie tańsze i to świetna wiadomość. Osoby chcące zaopatrzyć się w wysokiej klasy sprzęt audio mogą być spokojne o to, że także w kategorii mniejszych rozwiązań uda się znaleźć coś odpowiedniego. Sprzęt, który będzie grał czysto i sprawi, że wszystkie basy dotrą do uszu w dokładnie takiej formie, w jakiej powinny. Potencjał jest wielki.

Najlepiej sukcesywnie zapoznawać się z rynkową ofertą przygotowaną przez producentów aktywnych w sferze rozwiązań audio. Cały czas zaskakują oni interesującymi nowościami, także gdy chodzi o woofery.